شهرک الماس تبریز یکی از بزرگترین مراکز فروش خاورمیانه است که در شمال غرب تبریز در زمینی به مساحت ۴۳هکتار واقع شده است؛ درحالی که زیربنای آن تا ۲۷۰ هزار متر مربع نیز قابل توسعه می باشد.

این شهرک که در منطقه مایان تبریز از ابتدا به منظور ایجاد بورس در این منطقه، در حوزه مبلمان و اتومبیل پایه ریزی شده بود هم اکنون با افق دیدی وسیعتر از شهرستان تبریز، به استان آذربایجان، کشور ایران و کشورهای خارجی منطقه نظر دارد و طرح ایجاد نمایشگاههای متعدد مبل و صنایع چوبی، خودرو، موبایل، صنایع دستی و سایر اقلام مورد نیاز مردم را از سال ۱۳۸۸ پیش می برد.

 

بازار مبل تبریز

 

 

به جز واحدهای تجاری مذکور سازندگان، برنامه احداث مراکز فرهنگی و تفریحی به صورت مدرن و مطابق استانداردهای روز دنیا را در دستور کار خود دارند که از آن جمله می توان به سالن سینما، سالن تاتر، ساختمان آموزشهای فرهنگی و هنری، زمین بازی کودکان و قهوخانه سنتی و تریا اشاره کرد که هم اکنون دو مورد آخر آماده شده و پذیرای مهمانان و مراجعین می باشد.

این پروژه که ایده اولیه ایجاد آن توسط آقای مهندس علیرضا نوین برزین، شهردار کلان شهر تبریز، مطرح شد در سوم خرداد سال ۱۳۸۸ با مشارکت شهرداری و شرکت سرمایه گذار افتتاح شد و علیرضا نوین اولین کلنگ تاسیس آن را به زمین زد.

هر یک از بازارهای الماس تبریز براساس یکی از انواع سبکهای معماری کلاسیک غربی، سنتی و مدرن طراحی شده اند و آقای مهندس محمد باقری، سرمایه گذار و موسس شهرک، سرپرستی تیم طراحی را به عهده دارند.

زیربنایی که برای ساخت این پروژه پیش بینی شده بالغ بر ۲۷۰۰۰۰ مترمربع می باشد و بخشهایی که تاکنون برای احداث آن اقدام شده شامل موارد زیر می باشد:

بازار رویا 

بازار مبل تبریز

 

 

  بازار رویا که دربرگیرنده ۲۰۰ نمایشگاه مبل و صنایع چوبی است و هم اکنون حدود ۲۰ نمایشگاه آن دایر شده و خرید و فروش در آن جریان دارد.

 

  •   بازارچه ستارخان که به عرضه صنایع دستی، بدلیجات، کریستال، نقره، سرویسهای تزئینی مبلمان و کادویی فروشی اختصاص دارد و دارای ۱۰۰ واحد مغازه است که در شرف تحویل و افتتاح هستند. بنای بازارچه ستارخان براساس معماری سنتی ایران نماسازی شده است.

 بازار موبایل که متشکل از ۲۴۰ واحد مغازه است مطابق معماری مدرن طراحی شده و همگی واحدهای آن به فروش تلفن همراه و لوازم جانبی و قطعات آن اختصاص داده شده اند. پی ریزی و پی سازی این مجموعه مدتی است آغاز شده و در سال ۱۳۹۵ برای فعالیت تجاری آماده می شود.

پاساژ مروارید که دارای م از ۳۰۰ واحد نمایشگاهی مبلمان است با نمای کلاسیک در ۹ فاز در حال احداث است و فاز یک آن درسال ۱۳۹۴ قابل بهره برداری می گردد.

 

بازارمبل تبریز

 

قصرهای طلایی با معماری کلاسیک و در سبک قصرهای بزرگ و مشهور دنیا ساخته می شوند و ورودی و لابی عمومی آنها ۷متر ارتفاع دارد و به خودی خود از جذابیت بصری فوق العاده ای برخوردارند. این پروژه که هنوز در مرحله اخذ پروانه ساخت است دارای حدود ۲۰۰ مغازه می باشد.

 

:بازارهای خودرو در منطقه شمالی مرکز مبل قرار دارند و عبارتند از

بازار خودرو۱ که شامل ۲۲ نمایشگاه است و ساخت آن هم اکنون به اتمام رسیده است و نمایشگاههای آن در سال ۱۳۹۴ دایر خواهند شد.

بازار خودرو۲ شامل ۱۰۰ واحد نمایشگاه است که پی ریزی آن انجام و ستون گذاری آن آغاز شده است و در پایان سال ۱۳۹۴ تحویل خریداران خواهد گردید.

بازار خودرو۳ در قسمت شمالی بازار قصرهای طلایی احداث خواهد شد که مساحت واحدهای آن هرکدام بیشتر از ۴۰۰ متر مربع می باشد و در مرحله اخذ مجوز می باشد.

  پارکینگهای طبقاتی

  • در مناطقی از شهرک الماس تبریز پارکینگهای متعددی به اندازه نیاز کلیه کارکنان و مراجعین شهرک در نظر گرفته شده است و پارکینگ همسطح شماره یک هم اکنون در حال بهره برداری اسحضور این پارکینگها درحالی که کلیه خیابانهای قسمت مبلمان سنگفرش بوده و ویژه پیاده‌روی و بازدید مراجعه کنندگان طراحی شده اند و جز در ساعات محدود و مشخصی از روز، برای تخلیه اجناس، هیچ وسیله نقلیه ای در این مناطق اجازه رفت و آمد ندارد از ویژگی های ممتاز شهرک به حساب می آیند که از هر نظر به آسایش بازدیدکنندگان توجه داشته است.

  • .قهوه خانه سنتی پیاله که در سال ۱۳۸۹ در خیابان ستارخان در جنب ساختمان اداری تاسیس و راه اندازی شد، هم اکنون پذیرای مراجعین می باشد

.محوطه فرهنگی در فضای باز به زودی آماده بهره برداری است

 

  • .نمایشگاه صنایع دستی استان در محوطه فضای باز آماده بهره برداری می باشد

  • .محوطه ویژه تفریح کودکان که در حال احداث می باشد

 

 

مرکز تخصصی فروش مبلمان

 

 

 


فروشگاه اینترنتی و تخصصی مبل رویا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


ساخت کباب پز تابشي و تجهيزات رستوران نرم افزار نگهبانی و حراست Pat صفحه شخصی امیر محمدی آپ موزيک هنز صحیح زندگی کردن | مطالب پزشکی و سبک زندگی راندمان ساخت اپلیکیشن الکترو موتور ومات سه فاز ۷۰۰ دور